Stor Perde ve Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır ?

Stor perde ve zebra perde kullananların en çok merak ettikleri, hatta alırken ilk önce sordukları soru budur. Stor perde ve zebra perde nasıl temizlenir?

Daha almadan, kullanmadan, rahatlığını yaşamadan kirlendiğinde ne yapacaklarını bilmek isterler. Çünkü, perdenin nasıl kirlendiğini, temizlemek ve ütülemek için ne kadar emek harcadıklarını onlar çok iyi biliyorlar.
 

İşte Stor ve Zebra Perde Temizliği için Bilmeniz Gerekenler;

Stor perde ve zebra perde kumaşları, genelde %100 Polyester iplikten üretilmektedir. Bazı fantazi ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları vardır. Ancak bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerlerindeki APRE kaplamalarıdır.

Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla irtibatını tamamen keserken, stor perde ve zebra perde üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar.

Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, stor ve zebra perde dayanıklı ve kullanışlıdır. Üzerindeki Apre Kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 2 ila 3 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez.
 

Stor ve Zebra Perdeyi  Şu şekilde temizliyoruz.

1. Stor veya zebra perdeler özel bir alanda temizlenir.

2. Bu alan düz ve özel olarak perde yıkama için hazırlanmış yıkama tezgahıdır.

3. Çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

4. Stor veya zebra perdenizi özel temizlik maddeleri kullanarak temizliyoruz.

5. Stor veya zebra perde için özel hazırlanmış kurutma odasında kurutuyoruz.

6. Kir ve leke kontrolünü yaptıktan sonra, evinize veya iş yerinize ilk günkü gibi tertemiz olarak teslim ediyoruz.